DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Pískomil Buxtonův

Pískomil Buxtonův

Meriones Sacramenti

 

Hmotnost: ??

Délka těla: 14 - 19 cm

Délka ocasu: 11 - 17 cm

Délka života v přírodě: ??

Délka života v zajetí: ??

 

 

  Pískomil Buxtonův má tmavě skořicově hnědou kůži a viditelné černé tikání na ocase. Stejně jako u ostatních pískomilů, srst Pískomila Buxtonova je poměrně dlouhá, měkká a hustá po celém těle, zatímco srst na ocase je krátký u kořenu a stává se postupně delší směrem ke špičce. Většina druhů Pískomilů je po stranách těla obecně světlejší než na zádech. Taky v oblastech obličeje jsou často světlejší. Na bříšku jsou obvykle bílý, světle žlutý, nebo světle šedý. Nohy pískomila Buxtonova jsou světlé, se silnými, světlými drápky.

  Pískomilové mají obvykle úzké, dobře vyvinuté uši a dlouhý ocas, který měří téměř stejný jako tělo. Většina druhů má dlouhé zadní nohy, aby mohli vysoko vyskočit. Pískomil Buxtonův má robustnější a úhlovou lebku než ostatní druhy pískomilů.

Rozšíření a Stanoviště

Pískomil Buxtonův je savec endemický v Izraeli, kde je nalezen v poušti severní Negev a na pobřežní pláni jižně od řeky Yargon. Také žije v severní Sinai a Palestina. Jako obyvatel suchých, písčitých prostředí, je Pískomil Buxtonův nalezen především v pobřežních dunách s poměrně omezenou vegetací. Tento druh obývá hliněné a písčité pouštní oblasti, stejně jako vyprahlou step a nízké roviny. Pískomil Buxtonův byla také pozorována v obdělaných polí, luk a horských údolích.

 

Biologie

  Pískomil Buxtonův tráví většinu svého času v podzemním norách. Tvoří si své nory v měkké půdě a složitost nor se může značně lišit od ostatních druhů. Nory můžou být postaveny několik metrů pod zemí, s více vchody a systém komplexních, vzájemně se prostupujících tunelů, zatímco jiné nory pískomilů jsou umístěny v mnohem mělčích hloubkách a mají méně vchodů a tunelů. Doupě má obvykle několik komor na skladování potravin, které jsou často umístěny v blízkosti povrchu, ale i jedna nebo více komor jsou hlouběji v podzemní.

  Přesto, že je Pískomil Buxtonův docela územní a agresivní vůči neznámým vetřelcům, budou obvykle tolerovat rodinné příslušníky, a některé rodiny mohou někdy dokonce sdílet nory s jinou rodinou.

 

Chov Pískomila Buxtnova

 Existuje jen velmi málo konkrétních informací o chovu Pískomila Buxtnova, nicméně, na základě chovu ostatních druhů pískomilů ve střední Asii, na Kavkaze a na Blízkém východě, je pravděpodobné, že chov probíhá v průběhu celého roku, s nevětší aktivitou od pozdní zimy do časného podzimu. Samičky rodí zhruba dva až tři vrhy ročně, březost trvá 20 až 31 dnů, a ve vrhu je 1 - 12 mladých. Pískomil Buxtonův rodí mláďata v hnízdě, které se obvykle skládá ze sušené vegetace.

  Strava Pískomila Buxtnova je podobná většině jiných druhů v rodu, které se skládají převážně z různé zeleně, kořenů, cibule, semena, obiloviny, ovoce a hmyzu. Pískomil Buxtonův může jíst více listů než jiné druhy pískomilů.